Ogłoszenia parafialne

2 VIII 2020 - 9 VIII 2020

1. Z radością informuję, iż dzięki ofiarności i życzliwości Parafian oraz Przyjaciół naszej Świątyni, w roku bieżącym oprócz prac konserwatorskich przeprowadzonych na zewnątrz na ścianie północnej naszego kościoła, po zabezpieczeniu koniecznych środków finansowych, znalezieniu posiadającego stosowne doświadczenie wykonawcy, uzyskaniu urzędowej zgody a następnie konserwatorskiego pozwolenia na prace, jeszcze w najbliższym miesiącu (jak wcześniej to zapowiadałem) – w naszym kościele zainstalowany zostanie dla celów duszpasterskich wyczekiwany przez Parafian ZESTAW MULTIMEDIALNY. Przewidziany koszt tego przedsięwzięcia to ok. 14-15 tys. zł. Możemy być dumni, że dzięki życzliwości i ofiarności nas tak niewielu, tak wiele…!

2. W bieżącym tygodniu, 7 sierpnia, przypada pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 17.30. Zapraszam dzieci i dorosłych. Przy tej okazji przypominam, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii w tygodniu (od poniedziałku do soboty), codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

3. W sprawie naszego tegorocznego parafialnego pielgrzymowania na Mazury, przełożonego już z racji zagrożenia epidemicznego na 26 do 28 sierpnia (przed podjęciem ostatecznej wspólnej decyzji o wyjeździe lub o jego przełożeniu na rok przyszły), proszę dzisiaj albo w ciągu najbliższego tygodnia o deklaracje wszystkich. Chciałbym skłonić się ku zdaniu większości a zarazem każdemu pozostawić możliwość swobodnego wyboru. Zapraszam!

4. W ubiegłą niedzielę dzięki zbiórce na rzecz Akcji św. Krzysztof – 1 km za 1 grosz, tj. pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu na misjach, przekazaliśmy rekordową kwotę 804,85 . W imieniu misjonarzy: Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

5. Informuję, że co roku w każdym kościele parafialnym, oprócz dnia parafialnego odpustu, także jeszcze dnia 2 sierpnia można co roku uzyskać (za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka z Asyżu), łaskę odpustu zupełnego „Porcjunkuli”, darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. By go uzyskać należy pobożnie nawiedzić kościół, wzbudzić w sobie szczere postanowienie przemiany ducha odmówić w kościele Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, w stanie łaski przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcam dzisiaj!

6. Cały czas dziękuję za zachowywanie nadal zasad bezpieczeństwa, tj. zasłonięcia twarzy przez osoby obecne wewnątrz kościoła i bezpieczne odległości na powietrzu oraz cały czas o to proszę. Pamiętajmy o dobru i bezpieczeństwie innych. Choć wiąże się to z naszym dodatkowym poświęceniem i ofiarą, jest to naszym obowiązkiem… Raz jeszcze dziękuję!

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 2 VIII 2020