Ogłoszenia parafialne

17 I 2021 - 24 I 2021

I. W związku z ograniczeniami epidemicznymi, dotyczącymi obecności maksymalnie 1 osoby na 15m2, w naszej świątyni jednocześnie - cały czas, aż do odwołania - przebywać może tylko10 osób, wliczając już w tę ilość obecnych przestrzeń prezbiterium kościoła (zatem łącznie: 8+2 osoby). Uprzejmie proszę by były to osoby związane z intencją (intencjami), bądź też obrzędem danej Mszy św. Proszę również o zachowanie odstępu pomiędzy osobami, o zakrywanie twarzy i dezynfekcję rąk. Dziękuję za wykazywaną dotąd odpowiedzialność i troskę o dobro innych osób.

II. Wszystkie osoby nie mogące obecnie uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej w naszej świątyni zapraszam do uczestnictwa  w  transmisjach w środkach społecznego przekazu, kolejno: o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Programie Pierwszym w Polskim Radio, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, oraz o godz. 13.00 w TV Polonia (nie licząc dodatkowej transmisji w TVP 1o godz. 11.00 oraz transmisji lokalnych). Ponadto co tydzień o godz.10.00 transmitowana jest Msza św. z Katedry Gnieźnieńskiej na internetowej stronie naszej Archidiecezji.

III. Decyzją Ks. Prymasa: w inny niż dotychczas sposób przeżywamy również tradycyjne odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Pandemia nie pozwala na wizyty księży w naszych domach. Dlatego bardzo proszę kapłanów, aby zapraszali na Msze święte do kościoła w poszczególne dni tygodnia mieszkańców danej ulicy czy wioski i w ten sposób, razem ze wszystkimi zgromadzonymi, modlili się o błogosławieństwo dla ich Rodzin. Zanieśmy je wraz z modlitwą do naszych domów. Bądźmy szafarzami tego błogosławieństwa dla naszych najbliższych... Cały plan tak zorganizowanego kolędowania podany został w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Jutrow poniedziałek 18 I zapraszam do naszego kościoła jedynieCHĘTNYCH PRZEDSTAWICIELI RODZIN/DOMóWz ul.Pułaskiego oraz Podgórnej; we wtorek 19 I z ul. Wybudowanie, Dmowskiego i Rzemieślniczej;w środę 20 I ze Stawisk 3-34; w czwartek  21 Iz Chabska 26-50; w piątek 22 I z Wyrobków, zaś w sobotę 23 I z Chabska 52-59; 79-85, wraz z ul. Lipową i Poziomkową.Rozpoczynać będziemy wspólnym śpiewem kolęd, następnie Msza św. w intencjach osób obecnych oraz ich Rodzin (w tygodniu Msza św. kolędowa o g. 17.30, zaś w soboty dodatkowo o g. 18.30), następnie wolne głosy i rozdanie kolędowych pamiątek. Innych uczestników codziennych Mszy św. w tygodniu, w czasie trwania kolędy, zapraszam natomiast - na ile będzie to możliwe - rano na Mszę św. o g. 8.00.

IV. Składam podziękowanie Parafianom za życzliwość oraz za składane ofiary kolędowe: zarówno w naszym kościele, jak i wpłacane na parafialne konto. Za wszelką okazywaną pomoc: Bóg zapłać!

V. Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepień w naszym Powiecie zamieszczone zostały w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Zachęcam do zapoznania się z nimi: COVID-19 - szczepienia w powiecie mogileńskim - rejestracja.

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń parafialnych

Uaktualniono: 17 I 2021