Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

14 X 2018 - 21 X 2018

1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam gorąco wszystkich Parafian do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym: w niedzielę różaniec po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.30; w dni powszednie po Mszy o godz. 17.30 a w środy po Mszy św. porannej o godz. 8.00. Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania proszę chociaż o jedną obecność na różańcu w każdym tygodniu. W gablocie obietnice Matki Bożej związane z różańcem.

2. Przeżywamy Niedzielę Papieską w 40-lecie wyboru Polaka na Papieża, pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. W naszej Wspólnocie gościmy ks. dra hab. Macieja Olczyka, prof. UAM, przez ostatnie 15 lat prorektora naszego gnieźnieńskiego Seminarium Duchownego, wychowawcę przyszłych kandydatów do kapłaństwa a zarazem specjalistę z dziedziny teologii moralnej. Dziękuję Ks. Kan. Maciejowi za głoszone słowo oraz posługę spowiedniczą w konfesjonale. Zachęcam do udziału w zbiórce do puszek przeznaczonej na stypendia szkolne dla biednej a zdolnej młodzieży. Bóg zapłać!

3. Raz jeszcze zapraszam Osoby współtworzące naszą parafialną Radę Duszpasterską oraz Ekonomiczną na drugie w tym roku spotkanie na plebanii [pojutrze/jutro] w poniedziałek, 15 października, po Mszy św. wieczornej i różańcu, czyli ok. godz. 18.30. Dziękuję za obecność!

4. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w bieżącym roku szkolnym, zarówno uczniów klas III gimnazjum, jak i klas VIII Szkoły Podstawowej, już teraz informuję, iż drugie najbliższe spotkanie i katecheza odbędzie się za dwa tygodnie, tj. w sobotę, 27 października, o godz. 9.30. Proszę już teraz o zarezerwowanie sobie tego czasu, obecność wszystkich obowiązkowa.

5. Na balaskach wyłożone zostały wymienianki. Wypełnione wymienianki możemy składać wraz z dobrowolną ofiarą w zakrystii lub w biurze parafialnym. Proszę o wyraźne wypisywanie nazwisk osób Zmarłych literami drukowanymi oraz zaznaczenie, czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.

6. Dziękuję uprzejmie wszystkim, którzy w minionym tygodniu okazali życzliwość i pomoc Ks. Proboszczowi Seniorowi Zenonowi, pełniącemu w naszej parafii posługę duszpasterską, podczas mojego udziału w corocznych rekolekcjach kapłańskich. Bóg zapłać!

7. Zachęcam do lektury Przewodnika zwłaszcza artykułów poświęconych osobie Św. Jana Pawła II oraz osobom Starszym i polskim uczniom.


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 15 X 2018