Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

8 VII 2018 - 15 VII 2018

1. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 22 lipca, przeżywać będziemy nasze tegoroczne parafialne uroczystości odpustowe. Wszystkie osoby, które chciałyby na różny sposób zaangażować się w ich organizację oraz przebieg, serdecznie zapraszam i proszę o jak najszybszy kontakt. Z góry dziękuję!

2. Z kolei w najbliższą środę, 11 lipca, przypada wspomnienie św. Benedykta, Patrona Europy. Tego dnia w Klasztorze o godz. 18.00 Msza św. z okazji uroczystości Patrona naszego Miasta. Zapraszam serdecznie!

3. Natomiast w najbliższy piątek, 13 lipca, zapraszam serdecznie po raz kolejny na godz. 20.00 na wspólne Czuwanie Fatimskie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, czuwanie odbędzie się przed Grotą na powietrzu, zatem bardzo proszę o zabranie także świec (ale koniecznie wraz z osłonkami, gdyż usuwanie wosku z utwardzonej nawierzchni wokół naszego kościoła kosztowało nas ostatnio sporo wysiłku oraz czasu).

4. W bieżącym tygodniu ukończyliśmy pierwszy etap prac nad poręczą stanowiącą pomoc przy wejściu na poziom naszej świątyni. Jak już informowałem, docelowo będzie to inwestycja dwuetapowa, której koszt całkowity przekroczy kwotę 10 tys. złotych. Dziękuję za zrozumienie, że wszystkim Parafianom winni jesteśmy naszą pomoc w dotarciu do naszego kościoła.

5. Równocześnie zmuszeni jesteśmy rozpocząć prace przy wejściu do Sali Prałackiej od strony jeziora. Po zdjęciu dzikorosnącego żywopłotu przy drzwiach od strony ogrodu, okazało się, że przysłonięta roślinnością ściana w każdej chwili grozi zawaleniem. Ponadto popękane i luźne płytki podłogowe znajdujące się dotąd na stopniach schodów oraz w sąsiedztwie wejścia stanowiły dodatkowe niebezpieczeństwo dla korzystania w przyszłości z tego wejścia. Po konsultacji z Radą Parafialną postanowiliśmy zatem jak najszybciej interweniować. Koszt tej inwestycji to ok. 5 tys. zł.

6. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyrusza grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki to 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez stronę internetową pielgrzymki. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 15 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie parafii klasztornej św. Jana Apostoła.

7. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika a zwłaszcza artykułów pt.: Narodowe znaczy wspólne. O pielgrzymkach Polaków, Młodzi i seks, Mamy tego samego wroga  i innych.

8. W dniu wczorajszym z naszej Wspólnoty odszedł do wieczności wieloletni przedstawiciel naszej parafialnej Rady Śp. Ryszard Nowakowski z Chabska. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 12.00, wcześniej zwyczajowo wspólny Różaniec. Śp. Zmarłego i wszystkich naszych Bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu ... .Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń