Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

9 - 15 X 2017

1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam gorąco wszystkich Parafian do  udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym: w niedzielę różaniec na zakończenie Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00; w dni powszednie po Mszy św., się o godz. 17.30; natomiast w najbliższy piątek, 13 października, przypada rocznica ostatniego, wyjątkowego spośród publicznych Objawień Fatimskich (połączonego z „Cudem słońca”); tego dnia zapraszam na różaniec na godz. 20.00, gdzie jak w miesiącach ubiegłych modlitwę i procesję fatimską rozpoczniemy i zakończymy przy figurze Matki Bożej.

2. Już w najbliższą sobotę, 14 października, o godz. 10.00 zapraszam do kościoła na spotkanie Dzieci mające w bieżącym roku szkolnym przystąpić w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej wraz z ich Rodzicami lub Opiekunami.

3. W następną sobotę, 21 października, także na godz. 10.00, już teraz zapraszam natomiast młodzież z naszej Parafii, mającą przyjąć sakrament Bierzmowania: zarówno uczniów klas III gimnazjum, którzy mają przyjąć Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej w roku 2018, jak i uczniów obecnych klas II gimnazjum oraz UWAGA uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej,  którzy zgodnie z reformą systemu edukacji i nową instrukcją Episkopatu Polski, mieliby WSPÓLNIE po dwuletnim przygotowaniu przyjąć bierzmowanie w roku 2019 (już jako uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej lub jako uczniowie ostatniej VIII klasy SP).

4. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek przed południem od godz. 9.30 do 11.00 oraz wieczorem w czwartek po Różańcu od 18.30-19.30, zaś Msze św. sprawowane będą wg porządku podanego w parafialnych intencjach; intencje na rok 2018 przyjmowane będą dopiero od listopada; wcześniej, idąc za sugestią Ks. Bpa potrzeba najpierw zrewidować i ustalić stały porządek parafialnych Mszy św.

5. Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu, o ile będzie to tylko możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek z ok. Dnia Papieskiego na stypendia dla uczącej się i potrzebującej młodzieży; Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli i włączą się w to dzieło.
 
7. W przyszłą niedzielę w całej naszej archidiecezji przypada statystyczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Sakramentu Ołtarza.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Czytając Przewodnik możemy i powinniśmy dla własnego duchowego dobra pogłębiać naszą wiarę i wiedzę na temat życia wspólnoty Kościoła.


W bieżącym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg powołał Śp. Zofię Piszczała; we wspólnej modlitwie polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich naszych Bliskich Zmarłych oraz Dusze w Czyśćcu cierpiące….


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń