Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

4 XI 2018 - 11 XI 2018

1. Trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszam na Różaniec za Zmarłych z wymieniankami (jednorazowymi) codziennie aż do dnia 8 listopada. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.30 (w środę rano po Mszy o godz. 8.00), zaś dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30. Przypominam także, że za nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 XI połączone z modlitwą  (choćby myślną) za Zmarłych można uzyskać codziennie dla Dusz w Czyśćcu Cierpiących łaskę odpustu. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się ponadto zwyczajowo: 1) spowiedzi sakramentalnej albo stanu łaski; 2) przyjęcia Komunii św.; 3) modlitwy w intencjach Ojca Świętego; 4) wykluczenia przywiązania do wszelkiego grzechu (nawet powszedniego). Jeśli brakuje pełnej tego rodzaju dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust może być tylko cząstkowy.

2. W kolejną rocznicę śmierci Ks. Prałata Ks. Piotra Wawrzyniaka do modlitwy w intencji  Zmarłych Duszpasterzy naszej Parafii zapraszam w najbliższą sobotę 10 listopada na Mszę św. o godz. 17.30.

3. W niedzielę za tydzień, 11 listopada, w stulecie odzyskania niepodległości, na uroczystą miejską Mszę św. dziękczynną z udziałem naszych władz zapraszam na godz. 10.30 (według przyjętego w naszym mieście zwyczaju) do Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejście na mogileński cmentarz i uroczystości przy mogile Powstańców Wielkopolskich. Wcześniej, w piątek, 9 listopada, w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku o godz. 17.00 Zaduszki Poetycko - Muzyczne, zaś w sobotę, 10 listopada, o godz. 19.00, Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w kościele MBNP.

4. Tegoroczne Dzieci Komunijne z ich Rodzicami lub Opiekunami na wspólne spotkanie i katechezę zapraszam w sobotę na godz. 10.00. Godzinę wcześniej w sobotę, tzn. o 9.00 spotkanie i próba naszego chórku. W imieniu Pana Organisty zapraszam dziewczynki ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

5. Przypominam, że osoby zamierzające w najbliższym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa, które nie ukończyły dotąd katechizacji przedmałżeńskiej mogą odbyć taką katechizację w Parafii Klasztornej w Mogilnie począwszy od dzisiejszej niedzieli, tj. 4 listopada do niedzieli 9 grudnia br. (godz. 16.00). Bardzo proszę o skorzystanie z tej właśnie okazji! Zgłoszenia osobiście oraz poprzez stronę diecezjalną: narzeczeni.archidiecezja.pl.

6. Parafia Klasztorna w Mogilnie w sobotę 10 listopada organizuje Święto Młodych z okazji wspomnienia Bł. Karoliny Kózkówny. W programie m.in. koncert w Kinie Wawrzyn a następnie pielgrzymka do Dąbrówki. Tam Msza św., wspólny posiłek i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie około g. 16.00. Powrót we własnym zakresie. Zapraszam, szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz Chrześcijan w Pakistanie kwotę 449,50 zł, która już w poniedziałek została przekazana na rzecz organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie. Ponadto pobrano część ulotek z numerem konta i akcją pomocy Prześladowanym poprzez wysyłane SMS-y. Podziękowanie wszystkim, którzy wspomogli tę akcję a zarazem Bóg zapłać Parafianom za wszelkie składane ofiary!

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego a zwłaszcza artykułów: Bóg mówi poprzez Młodych, Wiara w czasach niewiary, Święty Piotr odnaleziony i innych... .


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń