Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

30 IX 2018 - 7 X 2018

1. Rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam wszystkich Parafian do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym: w niedzielę różaniec po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.30; w dni powszednie po Mszy o godz. 17.30. W niedzielę za tydzień (7 X), przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej (tego dnia także Mszę św. ze słowem dla dzieci o godz. 10.20 poprzedzi dodatkowo wspólna dziesiątka różańca). Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania proszę chociaż o jedną obecność na różańcu w każdym tygodniu. W gablocie zaś przypomnienie obietnic Matki Bożej związanych z modlitwą różańcową.

2. W bieżącym tygodniu przypada także I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Od godz. 7.30 tego dnia również okazja do Spowiedzi św., objętej szczególnymi łaskami. Zapraszam do wspólnego Różańca poprzedzającego Mszę św. poranną w sobotę. Po Mszy św. zapraszam Panie, które chciałyby przystąpić do Róż Różańcowych Matek w naszej Parafii.

3. W minionym tygodniu z konieczności wymienione zostały dwa uszkodzone, wadliwe okna na plebanii, znajdujące się w biurze parafialnym. Koszt tych prac wyceniono na ok. 2 tys. zł.

4. Parafia Klasztorna w Mogilnie serdecznie zaprasza wszystkich czcicieli Św. Franciszka z Asyżu na uroczystość odpustową ku jego czci w najbliższy czwartek, 4 października, na godz. 18.00. Odpustowa suma połączona będzie z błogosławieństwem prymicyjnym, gdyż przewodniczyć jej będzie o. Dawid Napiwodzki, który w tym roku otrzymał święcenia kapłańskie i dołączył do wspólnoty Ojców w Mogilnie. Zapraszam!

5. W najbliższą sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie (jako wprowadzenie do rozpoczynającego się w tym miesiącu Synodu Biskupów w Rzymie nt. Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania), odbędą się rekolekcje Stadion Młodych: włącz pełnię wiary. Spotkanie skierowane jest szczególnie do ludzi młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie Msza św., Adoracja, konferencje ciekawych mówców, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Informacje na stronie: stadionmlodych.eu oraz na plakacie w gablocie.

6. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika z dodatkiem (stąd w cenie 6 zł), którym jest Modlitewnik Pięć minut z Bogiem na miesiąc październik.


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń