Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

2 IX 2018 - 9 IX 2018

1. Dziś dzieci klas I, rozpoczynające swoją edukację szkolną oraz najmłodsi u progu edukacji przedszkolnej na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będą poświęcenie plecaków i tornistrów. Tym samym po przerwie wakacyjnej wznowione zostają od godz. 10.20 Msze św. niedzielne ze słowem dla dzieci.

2. W poniedziałek w naszym kościele o godz. 8.00 Msza św. inaugurująca rok szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Mogilnie. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkie osoby związane ze Szkołą oraz ich bliskich.

3. W bieżącym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Przypominam o nabożeństwie 9-u pierwszych piątków miesiąca oraz Wielkiej Obietnicy Chrystusa: W nadmiarze Miłosierdzia Mego Serca obiecuję..., że wszechmocna Ma miłość udzieli ostatecznej łaski pomocy wszystkim, którzy przystąpią przez 9 z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii Św., tak iż nie umrą w Mojej niełasce, ani bez Sakramentów i że Boskie Me Serce będzie dla nich bezpiecznym schronieniem w ostatnim momencie (ich życia).

4. Raz jeszcze, w sobotę za tydzień, 8 września, na spotkanie informacyjno-organizacyjne na godz. 9.30 zapraszam Dzieci mające w bieżącym roku szkolnym przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej koniecznie wraz ze swoimi Rodzicami bądź Opiekunami.

5. Natomiast w sobotę za dwa tygodnie, 15 września, zapraszam już teraz młodzież mającą przyjąć Sakrament Bierzmowania: na 9.00 proszę klasy III Gimnazjum oraz VIII SP, które Ducha Świętego i Jego dary mają przyjąć w bieżącym roku szkolnym a na 10.00 klasy VII SP, które rozpoczną swoje dwuletnie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Chrześcijańskiej Dojrzałości w roku 2020. 

6. W Gnieźnie rozpoczyna się kolejny nabór do organistowskiego Studium Muzyki Kościelnej. Zainteresowanych proszę o zapoznanie się ze szczegółami zamieszczonymi w gablocie parafialnej.

7. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika a zwłaszcza tematu numeru: Kto naprawdę chce zrozumieć, co Papież Franciszek mówi o rodzinie? oraz artykułu o Radach Rodziców.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Śp. Ks. Abp Szczepan Wesoły, emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji, który od roku 1980 pełnił funkcję delegata Prymasa Polski dla duszpasterstwa emigracyjnego i stąd na stałe przebywał w Rzymie, bezgranicznie oddany posłudze naszym rodakom wszędzie poza granicami kraju. Śp. Zmarłego i wszystkich naszych Bliskich Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń