Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

29 IV 2018 - 6 V 2018

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. o 17.30 (w niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.30 a w środy po Mszy św. o godz. 8.00). Przygotowujących się do Bierzmowania zarówno klas VII SP, jak i klas II i III Gimnazjum, proszę przynajmniej o jedną obecność każdego tygodnia.
W najbliższy czwartek przypada 3 Maja i uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. tego dnia w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 Bożej Opatrzności polecać będziemy z udziałem naszych Władz samorządowych i miejskich osoby i sprawy naszej lokalnej Wspólnoty. Po Mszy św. odbędą się uroczystości na naszym Rynku: zostaną złożone kwiaty przy Pomniku oraz odbędzie się start XVII Biegu im. Jana Kilińskiego. Zapraszam!

2. W bieżącym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Najświętszej Od godz. 7.30 tego dnia również okazja do Spowiedzi św., objętej szczególnymi łaskami. Zapraszam do wspólnego Różańca poprzedzającego Mszę św. poranną w sobotę. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla Pań, które chciałyby przystąpić do Róż Różańcowych Matek w naszej Parafii. Intencje Papieskie i nasza Wspólnota potrzebują Żywego Łańcucha modlitwy.

3. Posługa duszpasterska Chorym naszej Parafii w sobotę 6 maja od godz. 9.00. Chorych proszę o cierpliwość w tym dniu. W miesiącu październiku korzystało z posługi 11 oczekujących, obecnie zgłoszonych jest już 30 osób Chorych, stąd czas oczekiwania na wizytę się wydłuża. 

4. Ostatnia próba Pierwszokomunijna Dzieci w najbliższy piątek, po godz. 18.00. Natomiast w poniedziałek za tydzień, 7 maja, po Mszy św. o godz. 17.30 na spotkanie informacyjno-organizacyjne, próbę przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, którą przeżywać będziemy w naszej Parafii w niedzielę 13 maja o godz. 12.00, zapraszam już teraz dzieci klas IV wraz z ich najbliższymi.

5. W tym tygodniu, biuro parafialne czynne będzie jedynie we wtorek pomiędzy 9.30 a 11.00 oraz w dodatkowo tegoż dnia bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Natomiast w czwartek, w dzień uroczystości 3 maja, biuro parafialne będzie nieczynne. Wszystkich zainteresowanych, którym odpowiadają jedynie godziny popołudniowo-wieczorne, zapraszam w tym tygodniu po Mszy św. we wtorek.

6. W niedzielę za tydzień 6 maja o godz. 10.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Wspólnocie Parafialnej. Osoby uczęszczające zwykle w niedziele na Mszę św. o godz. 10.30 a nie związane z rodzinami tegorocznych Dzieci Pierwszokomunijnych zapraszam i proszę wyjątkowo tego dnia na Mszę św. bądź to na godz. 8.30, bądź też na godz. 12.00 lub 15.30. Dziękuję za zrozumienie.

7. Uprzejmie informuję, iż w dniach 29-30 czerwca (pt-sob) na zakończenie miesiąca Bożego Serca, organizowana jest z naszej Parafii zapowiedziana już jesienią dwudniowa pielgrzymka parafialna do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz do Matki Bożej na Jasną Górę. Cena 180 zł od osoby. Na koszt wyjazdu składają się opłaty za przejazd autokarem, obiadokolacja, śniadanie, posiłek obiadowy oraz ubezpieczenie. Zapisy w biurze oraz w dni robocze w zakrystii po Mszy św. Przy zapisach proszę też o numer Pesel potrzebny do ubezpieczenia uczestników wyjazdu. Zapraszam!
 
8. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika. W bieżącym numerze zwłaszcza artykułu i tematu numeru: Komunijny przesyt. Jak zamienić przerost form na jakość życia?Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń