Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

28 X 2018 - 4 XI 2018

1. Kończy się październik - miesiąc Różańca; w niedzielę Różaniec na zakończenie Mszy św. o godz. 15.30; w dni powszednie po Mszy św., się o godz. 17.30 a w środy rano po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszam także na Różaniec za Zmarłych o tej samej porze w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych codziennie aż do dnia 8 listopada.

2. Decyzją władz zakonnych zgromadzenia Sióstr Służebniczek z dniem 27 b.m. posługę w naszej Ochronce rozpoczęła Siostra M. Noemi z Lubonia. Witając Siostrę w naszej Wspólnocie życzymy wielu łask Bożych, błogosławieństwa i zdrowia w posługiwaniu w naszym mieście. Szczęść Boże!

3. Uprzejmie informuję, iż porządek ogólnomiejskich uroczystości na cmentarzu dnia 1 listopada przebiegać będzie następująco: początek o godz. 13.00 (w tym roku przy Krzyżu parafii św. Faustyny), a bezpośrednio po procesji Msza św. przy Mauzoleum Ks. Piotra Wawrzyniaka. Także w naszej świątyni Msze św. tego dnia wcześniej o godz. 8.30 i 10.30 (mamy obowiązek uczestniczenia 1 XI we Mszy Św.!). Podczas uroczystości, jak co roku, zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!  W czwartek w Dzień Uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne (zapraszam do biura wszystkich zainteresowanych w najbliższy wtorek od 9.30 do 11.00 i tegoż dnia po wieczornej Mszy św.).

4. W piątek przypada Dzień Zaduszny. Msze św. tego dnia w naszej świątyni o godz. 9.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą za Zmarłych, o godz. 16.00 oraz o godz. 17.30, po której modlitwa różańcowa z wymieniankami w intencji Dusz w Czyśćcu cierpiących. Szczegółowa informacja na temat odpustów za Zmarłych w gablocie. Zachęcam i gorąco proszę o ten duchowy dar. Pamiętajmy, że 1-y listopada to dzień, w którym to my zwracamy się o pomoc, wstawiennictwo do Wszystkich Świętych, tych co są już zbawieni w Niebie! Natomiast 2-go listopada, w Dzień Zaduszny to my w sposób szczególny mamy pomóc naszą modlitwą i duchowymi ofiarami Duszom Cierpiącym w Czyśćcu! Oby tego dnia nie zabrakło nas w kościele!

5. W tym tygodniu przypada także I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do Spowiedzi św. od 15.30 do 16.00 oraz od 17.00 do 17.30, zaś w sobotę od godz. 7.30. O 8.00 w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej a od ok. godz. 9.00 posługa duszpasterska Chorym naszej Parafii.

6. Osoby zamierzające w najbliższym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa, które nie ukończyły katechizacji przedmałżeńskiej mogą odbyć taką katechizację w Parafii Klasztornej w Mogilnie począwszy od przyszłej niedzieli, tj. 4 listopada do niedzieli 9 grudnia br. (godz. 16.00). Bardzo proszę o skorzystanie z tej okazji! Zgłoszenia poprzez stronę diecezjalną: narzeczeni.archidiecezja.pl.

7. Odpowiadając na zapytania Parafian uprzejmie informuję, iż nowo zredagowane wymienianki roczne, jak w roku ubiegłym, będą odczytywane po zakończeniu tegorocznej Oktawy Uroczystości Wszystkich Św. (podczas której odczytujemy aż do dnia 8 listopada wymienianki jednorazowe), tzn. począwszy od niedzieli 11 listopada (przed poranną Mszą św. o godz. 8.30). Raz jeszcze proszę o wyraźne wypisywanie nazwisk osób Zmarłych literami drukowanymi i zaznaczenie, czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Bieżący numer z dodatkiem Modlitwami na każdy dzień na listopadowe święta i dni (stąd w cenie 6 zł).


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń