Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

27 XI - 3 XII 2017

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Szczególnie dziękuję Braciom Towarzystwa Świętego Wojciecha, którzy objęli swoją opieką nasz kościół przez cały wczorajszy dzień!

2. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu, czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia (w tym roku wyjątkowo krótki, bo trwający jedynie trzy tygodnie). Roraty z udziałem dzieci w naszej parafii będziemy przeżywać podczas Mszy św. wieczornych o godz. 17.30 we wtorki, czwartki i soboty.  Pierwsze Roraty we wtorek, 5 grudnia.  

3. Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do biura parafialnego zapraszam we wtorki od 9.30 do 11.00 oraz w czwartki od 18.30 do 19.30.

4. Osoby nieobecne z ważnych przyczyn na wczorajszym spotkaniu – czuwaniu młodzieży gimnazjalnej klas III, które w bieżącym roku szkolnym mają przyjąć Sakrament Bierzmowania proszę jak najszybciej o kontakt.

5. W bieżącym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. już godzinę przed wieczorną Mszą świętą (tj. od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci i dorosłych).
Z posługa duszpasterską do Chorych naszej Parafii chciałbym natomiast udać się wyjątkowo dopiero w sobotę, 23 grudnia od godz. 8.00, tak aby mogła to być już zarazem posługa przedświąteczna. Proszę o ewentualne zgłoszenia kolejnych Chorych, czy to do comiesięcznej posługi stałej, czy też do jednorazowej wizyty przed Świętami.

6. Już za tydzień do nabycia będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, w które zaopatrywać się będzie można następnie w kościele lub w biurze parafialnym.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze m.in. jako gratisowy dodatek książeczka z Modlitwami na każdy dzień na czas Adwentu oraz grudniowe Święta i dni. 

8. W bieżącym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Śp. Adama Laseckiego. Śp. Zmarłego i wszystkich naszych bliskich Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu….Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń