Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

25 III 2018 - 1 IV 2018

1. Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Przypominam, iż przedświąteczna posługa duszpasterska Chorym w naszej Parafii będzie miała miejsce w Wielki Poniedziałek, 26 marca, od godz. 10.00. Proszę o zgłoszenia kolejnych Chorych, czy to do comiesięcznej posługi stałej, czy też do jednorazowej wizyty przed Świętami.

2. W bieżącym tygodniu, biuro parafialne czynne będzie jedynie we Wielki Wtorek pomiędzy 9.30 a 10.30 oraz w sprawach pilnych także we wtorek, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Na godz. 18.30 we wtorek zapraszam z kolei do naszego kościoła na zbiórkę liturgiczną wszystkich posługujących w naszym kościele podczas liturgii Triduum Paschalnego.

3. We Wielką Środę przed południem zapraszam najpierw na godz. 10.00 do wspólnej modlitwy w kaplicy Sióstr Służebniczek wszystkie osoby związane obecnie z Ochronką Sióstr (Dzieci z ich Rodzinami), zaś na godz. 19.00 w Wielką Środę zapraszam Wszystkich Parafian na Miejską Drogę Krzyżową, która zwyczajowo wyruszy spod naszej świątyni do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy TRIDUUM  PASCHALNE:
WIELKI CZWARTEK
- Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej Msza Krzyżma Św. (podczas której Ks. Prymas dokona poświęcenia olejów, a księża naszej Archidiecezji uroczyście odnowią przyrzeczenia kapłańskie). W naszym kościele - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, na którą zapraszam wszystkich Parafian (to Wieczór Przyjaciół Pana – Uczniów Chrystusa). Tego dnia po zakończeniu Mszy św. adoracja w tzw. Ciemnicy do godz. 21.00.
WIELKI PIĄTEK
- Dzień ukrzyżowania i śmierci krzyżowej Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły; nie tylko powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, ale też ograniczenie ilości posiłków (jeden do syta). O godz. 15.00 w czasie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu zapraszam najpierw na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową, zaś o godz. 19.00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej, która winna zgromadzić nas wszystkich. Po zakończeniu Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim, do godz. 21.30.
WIELKA SOBOTA

- Dzień adoracji Jezusa złożonego w Grobie. Od godz. 12.00 do 16.00 (co godzinę) – w naszym kościele poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny (a od godz. 9.00 - poświęcenie pokarmów na wioskach. Proszę o zgłoszenia miejsc poświęcenia w biurze parafialnym lub w zakrystii).
O godz. 21.00 – w sobotę LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ zakończona uroczystą procesją ze świecami.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
 – Mszę św. o godz. 8.30 poprzedzi dodatkowa, poranna procesja rezurekcyjna a następnie porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze (z racji dodatku w cenie 6 zł), Modlitwa na każdy dzień. Modlitewnik na Triduum Paschalne oraz Okres Wielkanocny.

6. W bieżącym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Romana Maciaka. Wszystkich naszych bliskich Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń