Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

25 II 2018 - 4 III 2018

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam młodzież i dorosłych na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogę Krzyżową ze Świętymi (bezpośrednio po Mszy św. o 17.30) i na nabożeństwo Gorzkich Żali; w niedzielę na godz. 15.00. Wcześniej w niedziele ok. g. 14.50 – modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po feriach szkolnych, w najbliższy piątek 2 marca, ale na godz. 17.00, zapraszam także wszystkie dzieci na Dziecięcą Drogę Krzyżową. Przypominam również o wpisach do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości jako wielkopostnym uczynku miłosierdzia ofiarowanym osobom uzależnionym i cierpiącym z powodu tego nałogu.

2. W bieżącym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, od godz. 7.30 tego dnia również okazja do Spowiedzi św., objętej szczególnymi łaskami. Po Mszy św. porannej w sobotę zapraszam na krótkie spotkanie kolejne Panie, które chciałyby przystąpić do Róż Różańcowych w naszej Parafii. Intencje Papieskie oraz nasza Wspólnota potrzebują tego Żywego Łańcucha połączonej modlitwy.

3. Z posługą duszpasterską do Chorych naszej Parafii chciałbym natomiast udać się w najbliższym miesiącu w tygodniu przed Świętami; bądź w sobotę 24-go, bądź w poniedziałek/wtorek - 25/6 marca (zależnie od planu wielkanocnych Spowiedzi w naszym dekanacie, o czym jeszcze będę szczegółowo informował),  tak by mogła to być już dla Os. Chorych zarazem posługa przedświąteczna. Proszę o ewentualne zgłoszenia kolejnych Chorych, czy to do comiesięcznej posługi stałej, czy też do jednorazowej wizyty przed Świętami.

4. Do biura parafialnego zapraszam we wtorki przed południem od godz. 9.30 do 11.00 oraz czwartki po wieczornej Mszy św. od godz. 18.30 do 19.30. Przypominam również, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

5. Osoby nieobecne na spotkaniu Dzieci Komunijnych i ich Rodziców a także spotkaniu Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Bierzmowania klas VII SP oraz klas II i III Gimnazjum (z Książeczkami Bierzmowanych) w sobotę 10 lutego, proszę koniecznie jak najszybciej o kontakt.

6. W bieżącym tygodniu zebraliśmy z terenu przyparafialnego ok. 20 worków cudzych śmieci. Uprzejmie proszę o interweniowanie wszędzie tam, gdzie będziemy świadkami zanieczyszczania terenu wokół naszej świątyni.

7. W niedzielę za tydzień do nabycia będą wielkanocne świece dzieła pomocy Caritas (w trzech kolorach, w kształcie jajek, z wielkanocnymi symbolami, w cenie 10 zł). Zachęcam.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika. W dzisiejszym numerze z dodatkiem w cenie 6 zł – Modlitewnik na miesiąc marzec a zarazem na czas Wielkiego Postu.

9. W bieżącym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy Śp. Teresę Ostrowską. Śp. Zmarłą i wszystkich naszych Bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń