Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

24 VI 2018 - 1 VII 2018

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień czerwca - czasu wspólnej modlitwy do Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o 17.30 (w niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.30, a w środy rano po Mszy św. o g. 8.00). Proszę o obecność i o modlitwę do Serca Bożego!

2. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na naszą dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz do Matki Bożej na Jasną Górę w najbliższy piątek i sobotę 29-30 czerwca. Cena 180 zł od osoby. Wyjazd w piątek o godz. 5.30 rano z naszego Rynku. Nocleg u Sióstr w Częstochowie. Powrót w sobotę na wieczór. Zachęcam do zabrania suchego prowiantu na pierwszy dzień pielgrzymki, gdyż tego dnia wspólnym posiłkiem będzie dopiero obiadokolacja. Zapraszam!

3. Osoby z klas II Gimnazjum i VII Szkoły Podstawowej nieobecne przed tygodniem na spotkaniu podsumowującym, zaliczającym pierwszy rok przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku przyszłym (wraz z książeczkami) proszę jak najszybciej o kontakt.

4. W związku z pojawiającymi się podczas parafialnej kolędy głosami – prośbami, zwłaszcza starszych Parafian (docierającymi do naszego kościoła pieszo od strony jeziora) – o poręcz stanowiącą pomoc przy wejściu na poziom naszej świątyni, w najbliższych dniach bądź w przyszłym tygodniu rozpoczęte zostaną prace czyniące zadość tej prośbie. Spośród trzech złożonych ofert wykonania tego zadania, wybrana została najkorzystniejsza z  nich, co zostało też omówione na spotkaniu naszej Parafialnej Rady. Docelowo będzie to inwestycja dwuetapowa, której koszt całkowity przekroczy kwotę 10 tys. złotych. Uważam jednak, iż bezwzględnie Wszystkim członkom naszej Wspólnoty winni jesteśmy naszą pomoc w dotarciu do parafialnego kościoła. Niebawem także, niejako równocześnie, rozpocznie się kolejny etap prac nad elewacją zewnętrzną naszego kościoła przygotowywany już od jesieni ubiegłego roku. Proszę o modlitwę w intencji pomyślnego przebiegu zaplanowanych prac.

5. Z kolei na naszym cmentarzu, przed Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka trwają już prace przy budowie chodnika (poprzez wymianę nawierzchni na kostkę granitową), zgodnie z pozytywną opinią Konserwatora Zabytków. Zadanie to współfinansowane jest z funduszu remontowego cmentarza zarówno Parafii św. Jana jak i św. Jakuba, który pochodzi z opłat pokładnego.

6. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyrusza grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki to 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez stronę internetową pielgrzymki. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 15 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u o. Piotra Krawczyka, na plakacie oraz na stronie parafii klasztornej św. Jana Apostoła.

7. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika z dodatkiem (stąd w cenie 6 zł), którym jest Modlitewnik Pięć minut z Bogiem na miesiąc lipiec.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń