Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

21 X 2018 - 28 X 2018

1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam gorąco wszystkich Parafian do  udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym: w niedzielę różaniec po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.30; w dni powszednie po Mszy o godz. 17.30 a w środy po Mszy św. porannej o godz. 8.00. Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania proszę chociaż o jedną obecność na różańcu w każdym tygodniu. W gablocie obietnice Matki Bożej związane z różańcem.

2. Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Proszę o modlitwę w najbliższym tygodniu w intencji Kościoła na misjach. Przy tej okazji dziękuję także Wspólnocie Żywego Różańca naszej Parafii za stałe obejmowanie osobistą modlitwą Papieskich Intencji Misyjnych. Bóg zapłać!

3. Decyzją wyższych władz zakonnych zgromadzenia Sióstr Służebniczek z końcem tego tygodnia nasze miasto pożegna Siostra Teresilla, która przez ostatnie ponad dwa lata m.in. wzorowo dbała o czystość i porządek wszystkich materiałów i szat oraz dekoracji w naszym kościele i w zakrystii. Dziękując Siostrze za wiele serca pozostawionego u nas, życzymy wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa i zdrowia w dalszym posługiwaniu na kolejnej placówce w Gdyni. Serdeczne Bóg zapłać!

4. W miniony poniedziałek na zebraniu naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej postanowiono, aby wspólnymi siłami podjąć i zakończyć jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym prace nad utworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych w przestrzeni przy ogrodzeniu pomiędzy Plebanią a Salą Prałacką. Już teraz serdecznie dziękuję Przedstawicielom Rady za otwartość oraz gotowość pomocy!

5. Kandydatom do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w bieżącym roku szkolnym, zarówno uczniom klas III gimnazjum, jak i klas VIII Szkoły Podstawowej, przypominam, iż drugie spotkanie i katecheza odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 października, o godz. 9.30. Proszę o obecność wszystkich.

6. Na klęcznikach wyłożone są wymienianki. Wypełnione wymienianki możemy składać wraz z dobrowolną ofiarą w zakrystii lub w biurze parafialnym. Proszę o wyraźne wypisywanie nazwisk osób Zmarłych literami drukowanymi oraz zaznaczenie, czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek z ok. Dnia Papieskiego na stypendia dla uczącej się i potrzebującej młodzieży kwotę 763,75 zł; Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło!

8. Zachęcam do lektury Przewodnika a zwłaszcza artykułów: Papież, który umierał przez Kościół o kanonizowanym przed tygodniem Pawle VI, Nastolatek bez celu, Ochodzą po cichu, Relatywizm, który dotknął serca i innych.

9. W bieżącym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Białka. Zmarłego i wszystkich naszych Bliskich Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń