Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

1 VII 2018 - 8 VII 2018

1.  Wczoraj i przedwczoraj (29-30 czerwca) odbyliśmy naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz do Matki Bożej na Jasną Górę, do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach i św. Józefa w Kaliszu, zawierzając naszą Parafię Bożej Miłości Miłosiernej oraz orędownictwu Matki Najświętszej. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy współtworzyli naszą pielgrzymią Wspólnotę !

2. W bieżącym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, od godz. 7.30 tego dnia również okazja do Spowiedzi św., objętej szczególnymi łaskami. Zapraszam do wspólnego Różańca poprzedzającego Mszę św. poranną w sobotę. Po Mszy św. proszę o zgłoszenia Panie, które chciałyby przystąpić do Róż Różańcowych Matek w naszej Parafii.

3. Posługa duszpasterska Chorym naszej Parafii w sobotę 7 lipca od ok. godz. 9.00. Chorych proszę o cierpliwość w tym dniu. Obecnie zgłoszonych jest blisko 30 Osób.

4. W związku z pojawiającymi się podczas parafialnej kolędy głosami – prośbami, zwłaszcza starszych Parafian (docierającymi do naszego kościoła pieszo od strony jeziora) – o poręcz stanowiącą pomoc przy wejściu na poziom naszej świątyni, rozpoczęły się prace czyniące zadość tej prośbie. Spośród trzech złożonych ofert wykonania tego zadania, wybrana została najkorzystniejsza z nich. Docelowo będzie to inwestycja dwuetapowa, której koszt całkowity przekroczy kwotę 10 tys. złotych. Wszystkim członkom naszej Wspólnoty winni jesteśmy naszą pomoc w dotarciu do parafialnego kościoła.

5. Z kolei na naszym cmentarzu, przed Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka dobiegają już końca prace przy budowie chodnika (poprzez wymianę nawierzchni na kostkę granitową), zgodnie z pozytywną opinią Konserwatora Zabytków. Zadanie to współfinansowane jest z funduszu remontowego cmentarza zarówno Parafii św. Jana jak i św. Jakuba, który pochodzi z opłat pokładnego.

6. Wszystkie osoby, które chciałyby na różny sposób zaangażować się w organizację, naszych tegorocznych parafialnych uroczystości odpustowych, które przeżywać będziemy w niedzielę 22 lipca, serdecznie zapraszam i proszę jak najszybciej o kontakt. Dziękuję.

7. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyrusza grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki to 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez stronę internetową pielgrzymki. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 15 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u o. Piotra Krawczyka, na plakacie oraz na stronie parafii klasztornej św. Jana Apostoła.

7. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika a zwłaszcza artykułów pt.: Zakłócona komunikacja, Mamy prawo wiedzieć, O co chodzi w nadziei, Pornografia jak narkotyk  i innych …

8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnana i pochowana została na cmentarzu w Barcinie Śp. Kazimiera Sprawa. Śp. Zmarłą i naszych Bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu...Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń