Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

17 XII - 24 XII 2017

1. Trwa Adwent, czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty z udziałem dzieci, na godz. 17.30; w najbliższy wtorek, czwartek i sobotę. Podczas Rorat w czwartek dzięki harcerzom przywitamy w naszej świątyni światełko betlejemskie.

2. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy także naszą Parafialną Spowiedź: w najbliższą środę 20 grudnia (od godz. 9.00 do 10.30 przed południem oraz wieczorem pomiędzy 19.30 a 20.30). Jednocześnie w gablocie parafialnej zamieszczony został plan Spowiedzi Adwentowych w całym naszym dekanacie. Okazję do Spowiedzi św. będziemy mieli także w różnych sąsiednich parafiach we wszystkie dni tego tygodnia. Nie będzie natomiast już takiej okazji w niedzielę za tydzień - 24 grudnia oraz podczas Świąt. Nie odkładajmy zatem naszego pojednania z Panem Bogiem na ostatni moment. Nie umieszczajmy Pana Jezusa na końcu kolejki naszych przedświątecznych starań i spraw. Do Biura parafialnego ze względu na spowiedzi dekanalne zapraszam w tym tygodniu jedynie we wtorek od 9.30 do 11.00 oraz ewentualnie tegoż samego dnia (tj. we wtorek) bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Ze względu na spowiedzi dekanalne bardzo proszę nie nastawiać się również na Spowiedź w naszym kościele w tym tygodniu poza dniem naszej Parafialnej Spowiedzi. 

3. Za tydzień w niedzielę, 24 grudnia, nie będzie wyjątkowo Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00.
Pasterka o godz. 22.00, którą poprzedzi wspólny śpiew kolęd. UWAGA: Msza św. pasterska (bez względu na godzinę, w której jest sprawowana), nie jest nigdy Mszą św. Niedzieli Adwentowej, ale zawsze Mszą św. Uroczystości Bożego Narodzenia, przeżywanej 25 grudnia. Pamiętajmy więc, iż obecność na Pasterce nie czyni zadość naszemu obowiązkowi uczestniczenia w Liturgii Mszy św. IV Niedzieli Adwentu, przeżywanej w tym roku wyjątkowo w dniu 24 grudnia. Uczestnicząc tegoż dnia zarówno we Mszy św. niedzielnej jak i w Pasterce (i będąc w stanie łaski uświęcającej), dwukrotnie możemy (i powinniśmy) przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej. Jest to też możliwe za każdym razem, gdy przyjmując Chrystusa po raz drugi jednego dnia, uczestniczymy w całej Mszy św.

4. Posługa duszpasterska Chorym w najbliższą sobotę, 23 grudnia, od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenia kolejnych Chorych, czy to do comiesięcznej posługi stałej, czy też do jednorazowej wizyty przed Świętami.

5. Pod chórem końcówka małych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas w cenie 7 zł.  W zakrystii za dobrowolną ofiarą na rzecz parafii opłatki na stół wigilijny tyle, ile będzie nam potrzeba.

6. Tydzień temu w Niedzielę pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszki kwotę 350,40 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję solidarnej pomocy!

7. Jeszcze raz uprzejmie i pilnie proszę o zgłoszenia osób, które zechciałyby mi pomóc w dotarciu z kolędą do siebie na poszczególnych trasach kolędowych według dotychczasowego parafialnego porządku. Od tych informacji zależy opracowanie planu całej kolędy. Chciałbym bardzo pomimo braku samochodu dotrzeć do wszystkich.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze m.in. artykuły o samotności, gdy umysł zaczyna odmawiać posłuszeństwa, Jerozolimie – stolicy i mieście trzech wielkich religii oraz Marzenia o Kościele.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń