Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

16 IX 2018 - 23 IX 2018

1. Przypomnienie zaproszenia Ks. Prymasa na XI Zjazd Gnieźnieński (21-23 IX 2018).

2. Przypominam także, że z woli Ks. Prymasa począwszy od niedzieli ubiegłej przez kolejne dziewięć niedziel aż do niedzieli przypadającej w bieżącym roku w dniu 11 listopada (w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości) rozpoczęliśmy modlitwę nowennową w intencji naszej Ojczyzny. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy według formularza w intencji Ojczyzny a liturgię zakończymy każdorazowo śpiewem Boże coś Polskę. W niedziele nowennowe uroczyste celebracje poprzedzi także odczytanie krótkiej okolicznościowej katechezy.

3. Osoby nieobecne na wczorajszym spotkaniu młodzieży mającej przyjąć Sakrament Bierzmowania: z klas III Gimnazjum oraz VIII SP, które Ducha Świętego i Jego dary mają przyjąć w bieżącym roku szkolnym oraz klas VII SP, które rozpoczynają swoje dwuletnie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Chrześcijańskiej Dojrzałości w roku 2020 proszę jak najszybciej o kontakt.

4. W najbliższy wtorek, 18 września, przypada liturgiczne wspomnienie i święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i obecnego roku duszpasterskiego w Polsce oraz współpatrona naszej Ojczyzny. Na uroczystą Mszę św. na godz. 17.30 zapraszam serdecznie wszystkich a w sposób szczególny Kandydatów do Bierzmowania i wszystkich ludzi młodych z naszej Wspólnoty Parafialnej.

5. Z racji przypadającego w miesiącu wrześniu 23-go dnia miesiąca w niedzielę za tydzień, Braci Towarzystwa Św. Wojciecha zapraszam już teraz na spotkanie po wakacjach wyjątkowo w przyszły poniedziałek, 24 września, najpierw na  Mszę św. wieczorną a następnie na spotkanie na plebanii. Przy tej okazji kolejny raz zapraszam również wszystkich Panów, którzy chcieliby do naszego parafialnego Towarzystwa Święto-Wojciechowego przystąpić i swoim zaangażowaniem naszą Parafię wspomóc.

6. Parafia św. Faustyny w Mogilnie w przyszłym roku w terminie od 27 kwietnia do 4 maja organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły na stronie internetowej oraz u Ks. Proboszcza Parafii. Zgłoszenia do 26 września, telefonicznie lub w biurze parafialnym.

7. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika a zwłaszcza artykułów: W świecie fałszerstw i złudzeń, Po miłość jak do sklepu, Alicja od Jezusa i innych.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń