Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

15 IV 2018 - 22 IV 2018

1. Przeżywając dziś Ogólnopolską Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Módlmy się, aby SŁOWO BOŻE było przez wszystkich chrześcijan przyjmowane z wiarą, czytane i rozważane. Sami starajmy się szczególnie w tych dniach znaleźć czas na lekturę Biblii w naszych domach i rodzinach. Oby Pismo święte nie było jedną z wielu książek porzuconych na naszej półce!  Przy bocznym wyjściu – Słowo dla Ciebie (z Ks. Przysłów i Listu do Rzymian) – do wylosowania dla każdego! Gościmy ROMCIA-TOMCIA, znanego w naszym kraju autora rymowanych ewangelii oraz wierszowanych, ilustrowanych książeczek biblijnych dla dzieci, który przyjechał do nas ze Szczecina. Dziękujemy p. Romanowi za świadectwo wiary, którym podzielił On się z nami. Po Mszy św. będzie okazja nabycia tych pięknych publikacji dla dzieci oraz dla wnuków z dedykacją samego Autora, który pod chórem książeczki te będzie w naszej Parafii rozprowadzał. Gorąco zachęcam!

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu włączyli się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (dotąd 21 osób).Poprzez codzienną Dziesiątkę Różańca odmawianą przez 9 miesięcy wraz z modlitwą w intencji ochrony życia możemy uratować jedno życie niechciane i zagrożone po sercem matki; w ten sposób ratując jedno ludzkie życie, wysłużyć sobie wielką zasługą i łaskę przed Panem Bogiem. Cały czas zapraszam (duchową adopcję podjąć można nie tylko w związku z uroczystością Zwiastowania NMP).

3. Osoby nieobecne na wczorajszym spotkaniu tegorocznych kandydatów do Bierzmowania proszę jak najszybciej o kontakt. Kolejna próba Pierwszokomunijna dzieci w najbliższą sobotę, 21 marca, o godz. 10.00.

4. Przypominam, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii codziennie w tygodniu (od poniedziałku do soboty), o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do biura parafialnego zapraszam w każdym tygodniu we wtorek pomiędzy 9.30 a 11.00 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30. O nielicznych wyjątkach od tej reguły będę na bieżąco informował drogą ogłoszeń mszalnych oraz internetowych.

5. W najbliższą środę, 18 kwietnia, od godz. 9.00 do 17.00 w Parku Miejskim przy amfiteatrze zbiórka krwi na rzecz dziecka chorego na ostrą białaczkę szpikową. Szczegóły w gablocie. Zapraszam, proszę.

6. Także w środę, 18 kwietnia, zaproszenie na bezpłatne badania słuchu w Miejskim Domu Kultury w Sali Widowiskowej (badania począwszy od godz. 11.30).

7. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika, zwł. artykułów: Sposoby na Biblię. Siedem pomysłów na czytanie i rozważanie Pisma Św. oraz Co ławka myśli o ambonie? O kazaniach bez retuszu.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń