Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

12 XI - 19 XI 2017

1. Przeżywając dzisiejszej niedzieli Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanympod hasłem: Gdzie Bóg płacze – świat milczy – Ty działaj! w tym roku mamy możliwość wspomóc Kościół na Bliskim Wschodzie. Przy wejściach wyłożone zostały ulotki z numerem konta pomocy ([ING Bank Śląski o/Warszawa 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759]); możemy także wysłać choć SMS o treści RATUJE na nr 72405, by wspomóc tę akcję i poinformować o niej także innych. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażują się w to dzieło ludzkiej solidarności i miłosierdzia.  

2. Przypominam nowy porządek Mszy św., które będą sprawowane w naszej parafii od dnia 1 stycznia 2018 r..Niedziele: Msze św. o godz. 8.30(poprzedzona modlitwą wymienianek za Zmarłych); 10.30(ze słowem dla dzieci); 12.00(w I i III niedzielę miesiąca okazjonalnie z liturgią chrzcielną [liturgia chrzcielna także w ostatnią sobotę miesiąca o 17.30]); oraz o 15.30(Msza święta kumulatywna z modlitwą do Bożego Miłosierdzia). W tygodniu: codziennieod poniedziałku do soboty o jednej stałej porze przez cały rok, tj. o godz. 17.30, za wyjątkiem każdej środy, kiedy to Msza św. wraz z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy sprawowana będzie jak dotąd o godz. 8.00. Dodatkowo o godz. 8.00 Msza św.o Niepokalanym Sercu NMP w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Tylko o godzinie 8.00 sprawowane będą również Msze św. od poniedziałku do piątku w m-cu styczniu w czasie trwania parafialnej kolędy.
Przypominam również, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do biura parafialnego zapraszam we wtorek pomiędzy 9.30 a 11.00 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30.

3. W najbliższą sobotę, 18 listopada, wyjątkowo na godz. 15.30, zapraszam do naszego kościoła dzieci przygotowujące się w bieżącym roku szkolnym do uroczystości I Komunii Świętej wraz ze swymi rodzicami lub opiekunami.
Z kolei w następną sobotę, 25 listopada, na godz. 10.00, zapraszam już teraz młodzież gimnazjalną klas III, którzy w bieżącym roku szkolnym mają przyjąć Sakrament Bierzmowania.

4. Ponawiam zaproszenie na wspólne świętowanie wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, Patronki Młodzieży i Ruchu Czystych Serc w Polsce, które odbędzie się w przyszłą sobotę 18 listopada od godz. 10.00 w Mogilnie i w Dąbrówce. W programie m.in. świadectwo w kinie Wawrzyn, piesza pielgrzymka do Dąbrówki, Msza św. z duszpasterzami z Lednicy, uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem i gorący posiłek ze słodkim dodatkiem. Szczegóły w gablocie parafialnej. Zapraszam, zwłaszcza młodzież!

5. W bieżącym tygodniu z pomocą Firmy Dekarskiej oraz PSP Straży Pożarnej z Mogilna naprawiona została taśma kalenicowa na szczycie dachu naszego kościoła odgięta i odkształcona przez wichurę w miesiącu sierpniu i październiku. Dziękuję osobom (głównie najbliższym sąsiadom naszej świątyni), które umożliwiły dojazd strażakom.

6. W najbliższą środę, 15 listopada, po wieczornej Mszy św., tj. na godz. 18.00 - 18.10 zapraszam serdecznie na spotkanie na plebanii członków Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. 
 
7. Dziękuję również Panu Zdzisławowi Cierpisz i jego Firmie za wykonanie obszycia na ławki w naszym kościele oraz za czas w jakim zamówienie to zostało wykonane. Na zdrowiu Parafian, jeśli tylko parafialne środki na to pozwolą, nie będziemy oszczędzać.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze zwł. artykułów: Prawda o kobietach więzionych przez ISIS, Co dzisiaj znaczy niepodległość? Wolne niedziele – rewolucja czy powrót do normalności? 

9. W bieżącym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Śp. Alicję Kasprowicz. Śp. Zmarłą i wszystkich naszych bliskich Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu….Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń