Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

11 II 2018 - 18 II 2018

1. Przypominam, iż celebrowany w dzisiejszym dniu w wielu wspólnotach Światowy Dzień Chorego w naszej Parafii przeżywać będziemy w bieżącym roku uroczyście za miesiąc, w dniu 13 marca, podczas naszych Parafialnych Rekolekcji. Gościć będziemy w tym roku u nas Ks. Dariusza Larusa, Ojca Duchownego naszego Diecezjalnego Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnego w Gnieźnie. Wówczas przeżyjemy m.in. uroczyście Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych wszystkim poważnie cierpiącym i chorującym.

2. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia zbawczego czasu nawrócenia i pokuty w naszym kościele sprawowane będą o godz. 9.00, 16.00 i 17.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: post jakościowy (z wyłączeniem potraw mięsnych) oraz post ilościowy (tylko jeden posiłek w ciągu dnia do syta).

3. W Wielkim Poście (począwszy już od bieżącego tygodnia) zapraszam młodzież i dorosłych na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogę Krzyżową (bezpośrednio po Mszy św. o 17.30) i na nabożeństwo Gorzkich Żali; w niedzielę na godz. 15.00. Wcześniej w niedziele ok. g. 14.50 – modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po feriach szkolnych, w m-cu marcu, już teraz w piątki, ale na godz. 17.00, zapraszam także wszystkie dzieci na Dziecięcą Drogę Krzyżową.

4. Osoby nieobecne na wczorajszym spotkaniu Dzieci Komunijnych i ich Rodziców a także spotkaniu Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania klas VII SP oraz klas II i III Gimnazjum (z Książeczkami Bierzmowanych), proszę koniecznie jak najszybciej o kontakt.

5. Do biura parafialnego zapraszam we wtorki przed południem od godz. 9.30 do 11.00 oraz czwartki po wieczornej Mszy św. od godz. 18.30 do 19.30. Przypominam również, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. Uwaga: osoby zamierzające w obecnym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa, które nie posiadają jeszcze świadectwa o ukończeniu katechizacji przedmałżeńskiej: specjalnie dla nich, raz jeszcze, taka katechizacja w Par. p.w. MBNP w Mogilnie w niedziele o godz. 16.00 w dniach od 18 lutego do 25 marca br. Proszę zainteresowanych o skorzystanie z tej ostatniej okazji.

7. W prezbiterium po odnowieniu i oprawie wyłożona została nasza Parafialna Księga Trzeźwości. Proszę o wpisy do niej wszystkie osoby dobrej woli: potrzebne jest do wpisu nasze imię i nazwisko oraz okres czasu, na jaki chcemy podjąć naszą dobrowolną abstynencję w intencji osób zniewolonych nałogiem alkoholizmu i rodzin cierpiących z tego powodu (może to być czas tegorocznego Wielkiego Postu lub dłuższy). Zapraszam do tego duchowego daru a zarazem wielkopostnego uczynku miłosierdzia (smutne, że ostatnie zapisane deklaracje w tej księdze pochodzą z 2013 roku…).
8. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze zwłaszcza artykułu na temat Cudów
z Lourdes
oraz artykuł o Wielkopostnych postanowieniach.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń