Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

11 XII - 17 XII 2017

1. Decyzją wyższych władz zakonnych zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP z dniem 9 grudnia posługę nowej Przełożonej Domu oraz Wychowawczyni w naszej Ochronce rozpocznie Siostra M. Joanita Wołczyk. Witając Siostrę w naszej Wspólnocie życzymy wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa i zdrowia w posługiwaniu w naszym mieście. Szczęść Boże! 

2. Trwa Adwent, czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty z udziałem dzieci, które w naszej parafii przeżywamy podczas Mszy św. wieczornych o godz. 17.30 we wtorki, czwartki i soboty. Dziś jednocześnie XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.Zechciejmy wspomóc, jeśli możemy, ofiarami do puszki naszych Braci i Siostry w wierze za  wschodnią granicą (sami nie tak dawno w historii korzystaliśmy z pomocy chrześcijan bratnich kościołów).

3. Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 Naszą parafialną spowiedź przeżywać będziemy z kolei w tym roku w środę, dnia 20 grudnia. Już teraz bardzo proszę o zarezerwowanie sobie czasu na pojednanie z Panem Bogiem właśnie w tym dniu (od 9.00 do 10.30 przed południem, bądź też wieczorem pomiędzy 19.30 a 20.30). Jednocześnie w gablocie parafialnej zamieszczony został plan Spowiedzi Adwentowych w całym naszym dekanacie. Do Biura parafialnego zapraszam w tym tygodniu: we wtorek od 9.30 wyjątkowo do 10.30 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30.

4. Za tydzień w niedzielę, 17 grudnia, na godz. 17.00, do Sali Prałackiej, na Spotkanie Opłatkowe, zapraszam serdecznie wszystkich najbliższych współpracowników naszej Parafii, przedstawicieli Rady Parafialnej oraz Duszpasterskiej, Braci Towarzystwa Św. Wojciecha oraz Matki Różańcowe. (Właściciel firmy przewozowej, z którą wcześniej współpracowała nasza parafia, zadeklarował pomoc uczestnikom naszego spotkania w dotarciu na miejsce już na godz. 16.30).

5. Chorych z naszej Parafii proszę zgłaszać na sobotę, 23 grudnia (posługa duszpasterska tego dnia od godz. 8.00). Proszę o ewentualne zgłoszenia kolejnych Chorych, czy to do comiesięcznej posługi stałej, czy też do jednorazowej wizyty przed Świętami.

6. Pod chórem także dzisiaj do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas (mała w cenie 7 zł i duża w cenie 13 zł); w zakrystii natomiast za dobrowolną ofiarą na rzecz parafii opłatki na stół wigilijny (pakowane w kopertach po trzy duże i trzy małe; proszę śmiało deklarować taką ilość opakowań, jaka będzie nam potrzebna). W opłatki i świece możemy również zaopatrywać się w biurze parafialnym.

7. Uprzejmie i pilnie proszę o zgłoszenia osób, które zechciałyby mi pomóc w dotarciu z kolędą do siebie na poszczególnych trasach kolędowych według dotychczasowego parafialnego porządku. Od tych informacji będzie zależało także opracowanie planu całej kolędy. Chciałbym bardzo pomimo braku samochodu dotrzeć do wszystkich.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze m.in. artykuły o Sakramencie Pojednania, trudnych rozmowach rodziców ze swymi dziećmi, zmianach w podatkach, urlopach i prawie jazdy.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 11 XII 2017