Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

16 - 22 X 2017

1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam gorąco wszystkich Parafian do  udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym: w niedzielę Różaniec na zakończenie Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00; w dni powszednie po Mszy św., o godz. 17.30.

2. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie różańców dzieci Komunijnych i wspólna 10-ka Różańca z udziałem dzieci. Na wczorajszym spotkaniu z Rodzicami / Opiekunami Dzieci Komunijnych ustaliliśmy wspólnie, że niedzielna Msza św. o godz. 10.30 - będzie ponownie Mszą św. ze słowem dla dzieci. Jednocześnie osoby nieobecne (z ważnych przyczyn) na wczorajszym spotkaniu, proszę jak najszybciej o kontakt.

3. W najbliższą sobotę, 21 października, na godz. 10.00, zapraszam raz jeszcze młodzież z naszej Parafii, mającą przyjąć sakrament Bierzmowania: zarówno uczniów klas III gimnazjum, którzy mają przyjąć Bierzmowanie w roku 2018, jak i uczniów obecnych klas II gimnazjum oraz uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej. Przypominam, że zgodnie z reformą systemu edukacji i nową instrukcją Episkopatu Polski, mieliby oni WSPÓLNIE po dwuletnim przygotowaniu przyjąć Bierzmowanie w roku 2019 (już jako uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej lub jako uczniowie ostatniej VIII klasy SP).

4. Uwaga: osoby zamierzające w najbliższym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa, które nie posiadają jeszcze świadectwa o ukończeniu katechizacji przedmałżeńskiej: specjalnie dla nich taka katechizacja w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynóww w Mogilnie, w niedzielę o godz. 16.00 w dniach od 5 listopada do 10 grudnia br. Bardzo proszę zainteresowanych o skorzystanie z tej właśnie okazji.

5. Biuro parafialne czynne będzie we wtorek przed południem od godz. 9.30 do 11.00 oraz wieczorem w czwartek po Różańcu od 18.30 do 19.30. Msze św. sprawowane będą wg porządku podanego w parafialnych intencjach. Przypominam, że intencje na rok 2018 przyjmowane będą dopiero od miesiąca listopada. Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek z ok. Dnia Papieskiego na stypendia dla uczącej się i potrzebującej młodzieży kwotę 798 zł; Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło! W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Meksyk, Ksiądz Prymas poprosił z kolei, by dzisiaj przeprowadzić w całej Archidiecezji składki do puszek na pomoc Meksykowi. Można również włączyć się w tę akcję pomocy wysyłając SMS pod numer 72052 (2,46 z Vat) podając hasło MEKSYK.

7. Na balaskach wyłożone zostały wymienianki. Wypełnione wymienianki możemy składać wraz z dobrowolną ofiarą w zakrystii lub w biurze parafialnym. Proszę o wyraźne wypisywanie nazwisk osób Zmarłych literami drukowanymi oraz zaznaczenie, czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.   

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. omówienie akcji Różaniec do granic, szokujący artykuł o ilości marnowanej żywności w UE i o obecności Polski w Europie, a także o Ks. Blachnickim, założycielu Ruchu Oazowego.

9. Wszystkich naszych Zmarłych oraz Dusze w Czyśćcu cierpiące polecajmy miłosierdziu Bożemu….

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Tydzień, 9 - 15 X 2017

Uaktualniono: 16 X 2017