Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę 20 sierpnia 2017 roku
XX ZWYKŁA

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. We wtorek, 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

4. Przewodnik Katolicki:
   - Niemożliwe istnieje – Basia Turek na co dzień jeździ na wózku, do Rzymu dotarła,
     Autostopem,
  - Wyspy sierot - dlaczego Brytyjczycy odbierają Polakom dzieci.

5. W niedziele 3 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z podz. za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy pragną podziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

6. W gablocie na zewnątrz wywieszone zostały intencje mszalne na trzy tygodnie. Proszę o sprawdzenie czy nie ma jakiś pomyłek. Jeżeli ktoś zarezerwował Mszę św. proszę o potwierdzenie rezerwacji.

7. Biuro parafialne czynne będzie we wtorek od 17.00 – 17.45. i w czwartek od 15.00 do 16.00

5. Drodzy Wierni Archidiecezji Gnieźnieńskiej!
Smutkiem i bólem wypełniają nasze serca napływające informacje o zniszczeniach, jakich w miniony piątek 11 sierpnia br. dokonała nawałnica. Na terenie naszej Archidiecezji, a zwłaszcza w powiatach: gnieźnieńskim, wrzesińskim i żnińskim, zniszczeniu uległo kilkaset domów mieszkalnych i budynków gospodarczych. Potrzebna jest pilna pomoc dla osób poszkodowanych, zwłaszcza dla tych, którzy utracili dorobek swego życia i obecnie muszą podjąć odbudowę lub konieczny remont budynków, by przed zimą zapewnić dach nad głową swoim rodzinom. Niech słowa św. Pawła: „jeden drugiego brzemiona noście” (Gal6,2) zmobilizują każdą i każdego z nas do konkretnych czynów miłosierdzia. Służyć temu będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz dotkniętych  kataklizmem w najbliższą niedzielę 27 sierpnia br. po wszystkich Mszach św. w kościołach i kaplicach naszej archidiecezji. Działania te można wesprzeć również wysyłając sms o treści WICHURA  na numer 72052. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz z proboszczami parafii szczególnie dotkniętych nawałnicą zatroszczą się, by pomoc dotarła jak najszybciej do najbardziej potrzebujących. I tym razem, jak wielekroć bywało w przeszłości, bądźmy solidarni z bliźnimi w nieszczęściu. Na trud odbudowy zniszczeń i czas ofiarnej pomocy wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

Ks. Tomasz Walterbach

Uaktualniono: 19 VIII 2017